Site Loader

Niezbędny element w magazynach

Regały magazynowe bez wątpienia są niezbędnym elementem wyposażenia oraz aranżacji takich pomieszczeń, jak magazyn, archiwum, sklep, garaż, warsztat czy też piwnica. Wybierając regały musimy je dostosować do potrzeb wnętrza, jak i także do produktów, które tam będą przechowywane. Istotna jest oczywiście sama wielkość pomieszczenia, waga, jak i także naturalnie wielkość produktów.

Gdy wybieramy regały do naszego magazynu, to musimy zwrócić uwagę na ich wszelkie warianty. Wśród magazynowych regałów znajdziemy modele:

  • modele narażone – do ustawienia w narożnikach, dzięki temu zaoszczędzimy przestrzeń w każdym pomieszczeniu,
  • modele tradycyjne – możemy je ustawić w zasadzie w dowolnym miejscu,
  • modele sklepowe – regały te jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone do sklepów, które nie tylko chcą składować towary, ale także eksponować je bezpośrednio na wystawie,
  • regały z możliwością rozbudowania – jest to idealne rozwiązanie w przypadku sklepów, jak i także w przypadku sporych magazynów, które mają zamiar ujednolicić swój wystrój.

Wybierając regały z możliwością rozbudowy należy koniecznie sprawdzić ich obciążenie maksymalne. Bardzo, ale to bardzo ważną kwestią są oczywiście wymiary regałów. Wysokość ma znaczenie. Musimy mieć świadomość, że niektóre pomieszczenia składowe mają za niskie stropy.

Należy także sprawdzić sam sposób montażu. Najlepiej wybierzmy proste konstrukcje do samodzielnego złożenia. Dlaczego jest to takie ważne? Dzięki temu mamy możliwość ich zdemontowania w zasadzie w dowolnej chwili. Należy również zwrócić uwagę na liczbę półek, jak i także na to, czy istnieje w ogóle możliwość zmiany rozstawienia półek, jak i także dostosowania ich wysokości do potrzeb własnych.

Stabilność przede wszystkim


Oczywiście każdy regał do magazynu musi być obowiązkowo stabilny. Konstrukcja nieodpowiednio wyważona doprowadzić może do zachwiania regału, czego konsekwencją będzie rozsypanie się produktów przechowywanych. Warto oczywiście wybrać regały, które są wyposażone w antypoślizgi. Są to specjalne elementy wykonane z silikonu, które to ochronią meble przed przesuwaniem się.

Na pewno regałów do magazynów, jak i także do żadnych innych pomieszczeń nie powinniśmy kupować w pośpiechu. Wybór powinien być doskonale przemyślany. Dzięki temu jesteśmy w stanie podjąć decyzję, która to będzie decyzją słuszną, a zakupione regały będą nam służyły przez długie, długie lata.

 

Post Author: Czesław