Site Loader

Na co zwrócić uwagę?

Planowanie magazynowej przestrzeni jest nie lada wyzwaniem. Aby zagospodarowanie magazynu było wygodne oraz praktyczne, bardzo istotne jest dobranie prawidłowe regałów oraz także wybór magazynowych urządzeń, które z powodzeniem sprostają obsłudze. Pragniemy zaprezentować popularne rodzaje regałów, jak i także wózki transportowe, które możliwie najlepiej będziemy mogli wykorzystywać w konkretnym typie magazynów.

Każdy przedsiębiorca, który planuje otwarcie swojego nowego magazynu ma przed sobą cały szereg decyzji, które dotyczą tego, jak zadbać prawidłowo o wewnętrzny transport oraz także o magazynowanie. Wszystko w zasadzie po to, aby proces składowania przebiegał bardzo sprawnie i szybko, a powierzchnia dostępna została wykorzystana maksymalnie. Podczas planowania magazynu, bardzo ważne są: lokalizacja, dojazd, wielkość pomieszczeń, wysokość pomieszczeń, układ pomieszczeń, regały magazynowe ze sklepu internetowego regaly.biz i ich dostosowanie do warunków, wybór właściwego sprzętu oraz także wyznaczanie odpowiedniej szerokości transportowych dróg.

Poszczególne typy magazynów

Zarówno same rodzaje regałów, jak i także urządzenia bliskiego transportu w dużej mierze zależą od samego typu przestrzeni, która jest do zagospodarowania, a więc najprościej mówiąc chodzi o rodzaj magazynu. Magazyny podzielić możemy ze względu na sposób załadunku, sposób składowania towarów, konstrukcję, jak i także funkcję.

Najważniejszy dla nas powinien być sam sposób składowania ładunków, ponieważ ma wpływ bezpośredni na rodzaj zastosowanych regałów. Magazyny, zgodnie z samym sposobem składowania podzielić można na: wysokiego składowania, średniego składowania oraz niskiego składowania. Bardzo ważne jest także to, aby każdy typ magazynu wyposażony był w taki sposób, aby w nim występowało możliwie najmniej wolnej przestrzeni, a miejsce dostępne zostało wykorzystane w sposób maksymalny.

Regały magazynowe najczęściej są wykonane z metalu. Warto właśnie stawiać na ten rodzaj regałów, ponieważ jest to materiał możliwie najbardziej trwały. Co jak co, ale zależy nam naprawdę na trwałości i jednocześnie bezpieczeństwie naszych ładunków na regałach. Bardzo ważne jest także to, aby dostosowywać wagę regału pod konkretne ładunki. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której na półce regału o wytrzymałości producenta 200 kilogramów jest ładunek o wadzie 300 kilogramów. Absolutnie jest to sytuacja nie do przyjęcia. Zapamiętajmy sobie to.

 

Post Author: Czesław